Futsal team Levice
Pinerola 1994 futsal academy Bratislava

Pi 7.4.2023 19:30

Futsal team Levice4
Pinerola 1994 futsal a..5

Futsal team Levice

Pi 31.3.2023 20:30

Pinerola 1994 futsal a..8
Futsal team Levice9

Futsal team Levice

18. kolo, Pi 17.3.2023 19:30

Copyleaders Prievidza3
Futsal team Levice2

Pinerola 1994 futsal academy Bratislava

17. kolo, Pi 10.3.2023 19:30

Futsal team Levice4
Pinerola 1994 futsal a..3

MŠK MAYERSON Nové Zámky

15. kolo, Pi 3.3.2023 20:30

Futsal team Levice5
MŠK MAYERSON Nové Zámk..3

Futsal team Levice

16. kolo, So 11.2.2023 20:00

Makroteam Žilina3
Futsal team Levice6

4FSC FTVŠ UK Bratislava

13. kolo, Ut 31.1.2023 19:30

Futsal team Levice7
4FSC FTVŠ UK Bratislav..2

Futsal team Levice

14. kolo, Pi 27.1.2023 20:00

Podpor pohyb Košice2
Futsal team Levice6

Futsal team Levice

12. kolo, Pi 16.12.2022 19:00

FK Mimel Lučenec7
Futsal team Levice1

Futsal team Komárno

11. kolo, Pi 9.12.2022 19:30

Futsal team Levice9
Futsal team Komárno3

Sme v semifinále Slovenského pohára!

Sme v semifinále Slovenského pohára!

Futsal team Levice - MIBA Banská Bystrica 2:1 (2:1)

Góly LV: Bielik, Bačík

V piatok 13. januára sme v Levickej športovej hale odohrali ¼ finále Slovenského pohára vo futsale. Naším súperom boli hráči družstva MIBA Banská Bystrica. Ako každý zápas s týmto súperom aj tento bol vyrovnaný od začiatku až po koniec. Naším cieľom bol „POSTUP“, čomu sme prispôsobili aj samotnú prípravu na toto stretnutie. Tak ako my, tak aj náš súper chcel postúpiť do finálového turnaja, ktorý sa bude hrať v termíne 18-19.2.2023. Dejisko ešte nie je známe. 

Od úvodu sme sa snažili Bystričanov držať na dištanc a vnucovať im našu hru, čo sa nám prakticky aj darilo. Už v 5.minúte Matúš Budovec vysunul Matúša Bielika, ktorý napriek tiesneniu hráčom bystrice dokázal posunúť loptu na svojho brata Tomáša a ten nikým nekrytý dokázal prestreliť hosťujúceho brankára. V 6. minúte sa po nepresnom zakončení hostí dostal k lopte Erik Bielik a svojím povestným vyhodením lopty cez celé ihrisko našiel Riša Bačíka a ten povedľa nohy brankára hostí upravil už na 2:0. Hostia zostali trochu zaskočení vývojom stretnutia avšak neskladali zbrane a snažili sa čoraz viac ohrozovať nášho brankára Erika Bielika. Ten však nedopustil zmenu skóre. Naši chlapci si aj naďalej vypracovávali šance, ale nedokázali ich premeniť, keďže brankár hostí si začal dávať väčší pozor. Útoky sa striedali na oboch stranách, ale gól sa nepodarilo streliť dlho nikomu. V závere polčasu sa v 18. minúte presadili hostia, keď naši chlapci nedokázali odkopnúť loptu do bezpečia a znížili tak na rozdiel jedného gólu na 2:1.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Útoky sa striedali na jednej aj druhej strane. Mužstvá si vypracovali množstvo šancí, ale bez efektu streleného gólu. V druhej polovici druhého polčasu Bystričania čoraz viac ohrozovali našu bránu, ale Erik Bielik v našej bráne doslova čaroval. Hostia vätšinu zápasu hrali v poli aj s brankárom, čo však naši nedokázali využiť na strelenie 3 gólu. Hostia si v poslednej minúte vypracovali vyloženú šancu a z tejto vznikol závar pred našou bránkou, ale naštastie pre nás, lopta skončila mimo našej bránky. Po tomto momente sa stretnutie už iba dohrávalo a po zaznení záverečného klaksónu sme sa tešili z vytúženého postupu. 

V semifinále pohára sme dostali najsilnejšieho možného súpera a to hráčov majstrovského MIMELu Lučenec. Na toto stretnutie sa tešíme.

 

Povedali po zápase: 

Milan Chudý (asistent trénera Futsal team Levice): ,,Na pohárový zápas s Banskou Bystricou sme sa podstivo pripravovali cez týždeň. Každý si uvedomoval dôležitosť zápasu a aj to o čo sa bude hrať. V tomto zápase bol jasný cieľ a to bol postup. Zápas začal veľmi dobre, keďže sme dokázali prevziať kontrolu nad loptou a boli sme smerom dopredu aktívni, čo sa odzrkadlilo na úvodnom góle a hneď v zapätí  sme strelili gól číslo 2. Od tohto momentu súper zareagoval na našu hru s power-play načo sme značne aj boli pripravení, no súper z našej chyby,  zlého návratu ešte do polčasu 1 gól  vyprofiloval, no my sme si ešte 2 šance vyprodukovali, tie však zostali nepremenné. 
Do druhého polčasu sme si jasne stanovili taktiku ako predchádzať súperovej power-play a ako ju brániť.  Myslím si, že sme boli nato dobre pripravení a súper nás s ničím neprekvapil, i keď aj v našej obrannej fáze to nebolo ideálne na čom musíme popracovať do budúcna. Musíme zlepšiť efektivitu premieňania šancí.´´
Po tomto zápase si chalani zaslúžia, každý jeden, pochvalu za prístup cez týždeň a výsledok ich práce sa ukázal v takejto podobe.
Chcem poďakovať v mene celého Futsal teamu Levice divákom, ktorí si našli čas a cestu do športovej haly a prišli nás povzbudiť.

 Spolu sme silnejší :)

Pavol Gabaš (tréner): ,,Na pohárový zápas proti B. Bystrici sme sa zodpovedne pripravovali a jediným cieľom bol postup. Zápas začal našou aktivitou na lopte a dobrým pohybom, z čoho prameminili 2 rýchle góly hneď v úvode. Následne súper zareagoval a začal využívať hru s brankárom Mičudom v poli. Pravdupovediac sme očakávali power-play B. Bystrice, avšak nie až tak skoro. Na druhej strane si myslím, že z pohľadu vývoja stretnutia to bol dobrý ťah Bystrice a jediná šanca, ako zvíťaziť, nakoľko sme v poli dominovali a tiež sme si dávali pozor na brejky súpera. Ak by súper nezareagoval a nezačal hrať power-play, zápas by bol jednoznačnejší výsledné skóre by bolo vyššie. Škoda, že sa nám aj napriek šanciam nepodarilo pridať ďalšie góly a vniesť viac kľudu do hry, pretože Bystrica bola z power-play nebezpečná a bola to dráma až do samého konca. Potešujúce je, že sme ustáli power-play súpera, ktorú hral hádam aj polovicu zápas a dotiahli sme tento pretaktizovaný zápas do víťazného konca! Som rád, že každý hráč a člen realizačného tímu k zápasu pristúpil zodpovedne. Podali sme zodpovedný a disciplinovaný výkon a na konci sme sa mohli ťešiť z víťazstva pred našimi fanúšikmi. Súperovi tiež ďakujem za korekntú hru.´´

Diskusia

Udalosti

Žádné nadcházející události.

Hráč mesiaca

1.

Filip Molnár 3 hlasy

2.

Erik Bielik 2 hlasy

3.

Pavol Gabaš 2 hlasy

4.

Richard Bačík 2 hlasy

5.

Martin Kúdela 2 hlasy

6.

Gabriel Švec 2 hlasy

7.

Máté Hoksz 2 hlasy

8.

Viliam Rakica 1 hlas

9.

Jozef Damian Hostinský 1 hlas

10.

Jozef Macho 1 hlas
Ján Šebo - Medzinárodná doprava TransLog Slovakia, a.s. Ján Šebo - Medzinárodná doprava Futbalshop.sk
Stamol
Mesto Levice Pizza Italy
PIZZA&Kebab BRAKAB
RVZ MONT Nitriansky samosprávny kraj Letiskové transfery Levice Záhradkársky obchod

Počet návštev: 30361
Posledných 30 dní: 1 | Posledných 7 dní: 0 | Posledný deň: 0

© 2024 Futsal team Levice | Všetky práva vyhradené | futsal.levice@gmail.com
Vytvorené službou Sklub.cz

Chcete zobraziť mobilnú verziu?

Áno Nie