Futsal team Komárno3

Sme v semifinále Slovenského pohára!

Futsal team Levice - MIBA Banská Bystrica 2:1 (2:1)

Góly LV: Bielik, Bačík

V piatok 13. januára sme v Levickej športovej hale odohrali ¼ finále Slovenského pohára vo futsale. Naším súperom boli hráči družstva MIBA Banská Bystrica. Ako každý zápas s týmto súperom aj tento bol vyrovnaný od začiatku až po koniec. Naším cieľom bol „POSTUP“, čomu sme prispôsobili aj samotnú prípravu na toto stretnutie. Tak ako my, tak aj náš súper chcel postúpiť do finálového turnaja, ktorý sa bude hrať v termíne 18-19.2.2023. Dejisko ešte nie je známe.

Od úvodu sme sa snažili Bystričanov držať na dištanc a vnucovať im našu hru, čo sa nám prakticky aj darilo. Už v 5.minúte Matúš Budovec vysunul Matúša Bielika, ktorý napriek tiesneniu hráčom bystrice dokázal posunúť loptu na svojho brata Tomáša a ten nikým nekrytý dokázal prestreliť hosťujúceho brankára. V 6. minúte sa po nepresnom zakončení hostí dostal k lopte Erik Bielik a svojím povestným vyhodením lopty cez celé ihrisko našiel Riša Bačíka a ten povedľa nohy brankára hostí upravil už na 2:0. Hostia zostali trochu zaskočení vývojom stretnutia avšak neskladali zbrane a snažili sa čoraz viac ohrozovať nášho brankára Erika Bielika. Ten však nedopustil zmenu skóre. Naši chlapci si aj naďalej vypracovávali šance, ale nedokázali ich premeniť, keďže brankár hostí si začal dávať väčší pozor. Útoky sa striedali na oboch stranách, ale gól sa nepodarilo streliť dlho nikomu. V závere polčasu sa v 18. minúte presadili hostia, keď naši chlapci nedokázali odkopnúť loptu do bezpečia a znížili tak na rozdiel jedného gólu na 2:1.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Útoky sa striedali na jednej aj druhej strane. Mužstvá si vypracovali množstvo šancí, ale bez efektu streleného gólu. V druhej polovici druhého polčasu Bystričania čoraz viac ohrozovali našu bránu, ale Erik Bielik v našej bráne doslova čaroval. Hostia vätšinu zápasu hrali v poli aj s brankárom, čo však naši nedokázali využiť na strelenie 3 gólu. Hostia si v poslednej minúte vypracovali vyloženú šancu a z tejto vznikol závar pred našou bránkou, ale naštastie pre nás, lopta skončila mimo našej bránky. Po tomto momente sa stretnutie už iba dohrávalo a po zaznení záverečného klaksónu sme sa tešili z vytúženého postupu.

V semifinále pohára sme dostali najsilnejšieho možného súpera a to hráčov majstrovského MIMELu Lučenec. Na toto stretnutie sa tešíme.

Povedali po zápase:

Milan Chudý (asistent trénera Futsal team Levice): ,,Na pohárový zápas s Banskou Bystricou sme sa podstivo pripravovali cez týždeň. Každý si uvedomoval dôležitosť zápasu a aj to o čo sa bude hrať. V tomto zápase bol jasný cieľ a to bol postup. Zápas začal veľmi dobre, keďže sme dokázali prevziať kontrolu nad loptou a boli sme smerom dopredu aktívni, čo sa odzrkadlilo na úvodnom góle a hneď v zapätí  sme strelili gól číslo 2. Od tohto momentu súper zareagoval na našu hru s power-play načo sme značne aj boli pripravení, no súper z našej chyby,  zlého návratu ešte do polčasu 1 gól  vyprofiloval, no my sme si ešte 2 šance vyprodukovali, tie však zostali nepremenné.
Do druhého polčasu sme si jasne stanovili taktiku ako predchádzať súperovej power-play a ako ju brániť.  Myslím si, že sme boli nato dobre pripravení a súper nás s ničím neprekvapil, i keď aj v našej obrannej fáze to nebolo ideálne na čom musíme popracovať do budúcna. Musíme zlepšiť efektivitu premieňania šancí.´´
Po tomto zápase si chalani zaslúžia, každý jeden, pochvalu za prístup cez týždeň a výsledok ich práce sa ukázal v takejto podobe.
Chcem poďakovať v mene celého Futsal teamu Levice divákom, ktorí si našli čas a cestu do športovej haly a prišli nás povzbudiť.

Spolu sme silnejší :)

Pavol Gabaš (tréner): ,,Na pohárový zápas proti B. Bystrici sme sa zodpovedne pripravovali a jediným cieľom bol postup. Zápas začal našou aktivitou na lopte a dobrým pohybom, z čoho prameminili 2 rýchle góly hneď v úvode. Následne súper zareagoval a začal využívať hru s brankárom Mičudom v poli. Pravdupovediac sme očakávali power-play B. Bystrice, avšak nie až tak skoro. Na druhej strane si myslím, že z pohľadu vývoja stretnutia to bol dobrý ťah Bystrice a jediná šanca, ako zvíťaziť, nakoľko sme v poli dominovali a tiež sme si dávali pozor na brejky súpera. Ak by súper nezareagoval a nezačal hrať power-play, zápas by bol jednoznačnejší výsledné skóre by bolo vyššie. Škoda, že sa nám aj napriek šanciam nepodarilo pridať ďalšie góly a vniesť viac kľudu do hry, pretože Bystrica bola z power-play nebezpečná a bola to dráma až do samého konca. Potešujúce je, že sme ustáli power-play súpera, ktorú hral hádam aj polovicu zápas a dotiahli sme tento pretaktizovaný zápas do víťazného konca! Som rád, že každý hráč a člen realizačného tímu k zápasu pristúpil zodpovedne. Podali sme zodpovedný a disciplinovaný výkon a na konci sme sa mohli ťešiť z víťazstva pred našimi fanúšikmi. Súperovi tiež ďakujem za korekntú hru.´´